Studentski zbor Fakulteta političkih znanosti predstavničko je tijelo njegovih studenata. Uloga Zbora je zastupanje studenata u tijelima uprave, na Fakultetu i Sveučilištu, SRCE-u i kod nadležnog Ministarstva znanosti i obrazovanja. Studentski je zbor krovna organizacija studenata, nestranačka i apolitična. Predstavnici studenata biraju se u Zbor svake 2 godine. Studentski zbor ima za cilj štititi prava i promicati interese studenata na razini pojedinog visokog učilišta. Sjednice i rad Zbora su javni i mogu im prisustvovati studentice i studenti, zaposlenici Fakulteta te građanke i građani Republike Hrvatske bez prava glasa.

Zbor se može kontaktirati preko e-mail adrese studentski.zbor@fpzg.hr, porukom na Facebook stranici i preko Instagrama. Radi praktičnih razloga, pozivamo Vas da pratite Facebook i Instagram stranicu Zbora na kojoj će se nalaziti i sve obavijesti.

Kroz Studentski zbor studenti vode brigu o ustroju i provedbi studentskih programa na području naobrazbe, kulture, športa, međunarodne suradnje i drugih programa važnih za studente, ustroju i provedbi programa koji utječu na socijalno-ekonomski položaj studenata, imenovanju predstavnika studenata u tijela međunarodnih studentskih organizacija te drugih organizacija u kojima sudjeluju predstavnici studenata Republike Hrvatske, davanju mišljenja o prijedlozima propisa koji uređuju pitanja statusa studenata, poticanju donošenja novih propisa koji utječu na studentski standard i studiranje u cjelini.

Članovi Studentskog zbora Fakulteta političkih znanosti u ak. god. 2023./2024.
  • Antonija-Tonka Oršolić - predsjednica
  • Karla Lepesić
  • Rebecca Fröhlich
  • Mak Ostojić

Za novog predstavnika u Studentskom zboru Sveučilišta u Zagrebu izabran je Dominik Krapljan.

Čime se još Studentski zbor Fakulteta političkih znanosti bavi?

Ostale aktivnosti Studentskog zbora:
  • Pomaže brucošima u prilagodbi studiranju putem projekta student-mentor
  • Sudjeluje u organizaciji različitih tribina u suradnji s drugim udrugama
  • Garantira dobru zabavu na bucošijadi i svim ostalim zabavama u organizaciji Studentskog zbora
  • Informira studente o odlukama Fakultetskog vijeća
Kontakt: