Search Icon
Opcije pristupačnosti Pristupačnost

03.11.2013

Napredni istraživački seminar: Prof. dr. Daphne Winland (Sveučilište York, Kanada)

Napredni istraživački seminar: Prof. dr. Daphne Winland (Sveučilište York, Kanada)
U petak, 8. studenog 2013. s početkom u 12 sati u Vijećnici Fakulteta će se održati gostujuće predavanje izv. prof. dr. Daphne Winland sa Sveučilišta York iz Toronta. Profesorica Winland govorit će na temu uloge dijaspore u razvojnim politikama u svijetu.

 

Harnessing Diaspora’a Potential: Examining an Emerging Global Trend in Development Policy

U okviru naprednog istraživačkog seminara, u petak, 8. studenog 2013. s početkom u 12 (do 13.30) sati,  gostovat će izv. prof. dr. Daphne Winland sa Sveučilišta York iz Toronta. Profesorica Winland govorit će na temu uloge dijaspore u razvojnim politikama u svijetu. Naslov izlaganja, koje će biti na engleskom jeziku i bez prijevoda je: „Harnessing Diaspora’s Potential: Examining an Emerging Global Trend in Development Policy”. Seminar se održava u Vijećnici FPZG, Lepušićeva 6.

 

Profesorica Winland je antropologija koja se bavi kulturnom reprodukcijom etničkih i nacionalnih identiteta. Središnja tema njenih istraživanja od 1992. godine pa do danas bili su Hrvati, odnosno hrvatska dijaspora, o čemu je 2007. objavila i vrlo zapaženu knjigu: “We are now a Nation: Croats between Home and Homeland” (University of Toronto Press). Uz hrvatsku dijasporu, bavila se i bosanskim Hrvatima, te rekonstrukcijama identiteta nakon sukoba. U posljednje vrijeme, fokus njenih istraživanja se pomiče prema ekonomskim pitanjima, odnosno: prema ulozi dijaspore u ekonomskom razvoju, ne samo Hrvatske nego i drugih zemalja. Bavi se, također, i pitanjima statusa beskućnika (“homeless” – u kontekstu “home” i “homeland”), te obitelji.

Više o profesorici Winland i njenim istraživanjima, dostupno je ovdje:  http://www.yorku.ca/laps/anth/faculty/winland/Winland.html

Popis obavijesti