Dobitnici Rektorove nagrade za ak. god. 2022./2023.

Na temelju prijedloga Povjerenstva za Rektorovu nagradu, rektor prof. dr. sc. Stjepan Lakušić  je nagradio ukupno 100 radova u pet kategorija: 59 radova u a) kategoriji, 15 u b), 7 u d), 2 u e) i 17 radova u f) kategoriji. Popis imena dobitnika Rektorove nagrade u akademskoj godini 2022./2023. za najbolje studentske znanstvene i umjetničke radove, posebne natjecateljske uspjehe pojedinaca ili timova te za društveno koristan rad u akademskoj i široj zajednici dostupan je na poveznici te na web stranicama Sveučilišta u Zagrebu.

Ove godine s Fakulteta političkih znanosti Rektorovu nagradu su dobili:

• u kategoriji a (Nagrada za individualni znanstveni i umjetnički rad): Roko Curić i Frano Šušnjara, mentorica Anka Kekez Koštro;
  • u kategoriji d (Nagrada za "veliki" timski znanstveni i umjetnički rad)/ Interdisciplinarno područje znanosti: Suzanna Bučić, Tin Dubovečak,  Matea Kogoj, Karla Birkić, Amina Kurtić, Damjan Stanić, Dajana Ivičić, Karlo Vedak, Tin Kovačević, Maja Ljilja i Ivan Validžić,  mentor: Nebojša Blanuša;
  • u kategoriji f (Nagrada za društveno koristan rad u akademskoj i široj zajednici) za projekt Model EU Zagreb: Antonija-Tonka Oršolić, Daniel Novosel, David Novak, Domagoj Fuk, Dorian Mutapčić, Dunja Dragičević, Ivona Postružin, Jakov Zucić, Karla Lepesić, Mira Bago, Neo Nedeljković, Nikola Petrović, Nikolina Bralić, Nina Jerković, Roko Silov, Sara Erdeljić i Vanesa Drakšić.

Čestitamo nagrađenim kolegicama i kolegama!

Prema Pravilniku o dodjeli Rektorove nagrade dobitnici Rektorove nagrade dužni su pripremiti postere svojih radova. Upute za izradu postera i predložak postera moguće je pronaći na poveznici. Izložba postera nagrađenih radova održavat će se u SEECEL-u od 29. lipnja do 10. srpnja.

Za dobitnike u a) kategoriji ‒ nagrada za individualni znanstveni i umjetnički rad predviđena je novčana nagrada u iznosu od 200 eura. U tu svrhu studenti trebaju ispuniti obrazac koji se nalazi na poveznici te ga dostaviti na e-adresu: amihalic@unizg.hr.