25.05.2016

20. Međunarodna znanstvena konferencija "Nacionalne manjine u demokratskim društvima"

Od 19. do 22. svibnja 2016. na Brijunima je održana 20. međunarodna znanstvena konferencija "Nacionalne manjine u demokratskim društvima", u organizaciji Centra za međunarodne i sigurnosne studije Fakulteta političkih znanosti Sveučilišta u Zagrebu, Zaklade Friedrich-Ebert-Stiftung Zagreb i Savjeta za nacionalne manjine.

Na konferenciji je sudjelovalo 60-ak znanstvenika i stručnjaka iz Hrvatske i susjednih država, a raspravljalo o pravima i položaju nacionalnih manjina te o različitim aspektima izbjegličke/migracijske krize u Europi.

Posljednjeg dana konferencije održan je i okrugli stol o migracijskoj/izbjegličkoj krizi u Europi, o kojoj su govorili Siniša Tatalović, Max Brändle, Thomas Harte, Vladimir Vuletić, Robert Mikac i Goran Lukič.