09.07.2014

Studenti novinarstva obavljat će praksu na novoj regionalnoj CNN televiziji

Fakultet političkih znanosti sklopio je suradnju s prvom regionalnom informativnom televizijom N1, ekskluzivnim partnerom globalne TV mreže CNN, kojom će studenti novinarstva dobiti mogućnost obavljanja prakse i profesionalnog usavršavanja u televizijskom i on-line novinarstvu.

Fakultet političkih znanosti sklopio je suradnju s prvom regionalnom informativnom televizijom N1 kojom će studenti novinarstva dobiti mogućnost obavljanja prakse i profesionalnog usavršavanja u televizijskom i on-line novinarstvu.

Ugovor o suradnji između Fakulteta i regionalnog partnera globalne TV mreže CNN potpisali su dr. sc. Nenad Zakošek, dekan Fakulteta i Dubravko Merlić, direktor programa N1 za Hrvatsku čime su uokvirili regionalnu inicijativu kabelske televizije N1 koja nastoji studentima novinarstva iz regije omogućiti obavljanje stručne prakse iz moderne multimedijalne produkcije. Tako će, osim u Zagrebu, svoju priliku praktičnog usavršavanja znanja dobiti i studenti iz BiH i Srbije, radeći u N1 centrima u Sarajevu i Beogradu gdje će stati uz bok poznatim profesionalcima i televizijskim imenima.

Fakultet političkih znanosti niz godina uključuje u obrazovanje studenata studija novinarstva i praktičnu nastavu čime im pruža povezivanje teorije s praksom, i to na različitim medijima, od tiska, televizije do internetskih platformi. Nakon dugogodišnje suradnje s televizijskim kućama s nacionalnom koncesijom kao i novinama, Fakultet će studentima omogućiti praksu i na prvoj regionalnoj 24-satnoj news televiziji.

Uz dekana Zakošeka, zadovoljstvo sklopljenom suradnjom nije skrivao ni direktor programa N1 za Hrvatsku Dubravko Merlić koji smatra da će ova suradnja biti korisna studentima za početak novinarskog iskustva u dinamičnoj redakciji koja proizvodi televizijske i multimedijalne sadržaje i njeguje visoke profesionalne standarde.

Emitiranje programa televizije N1 počet će u rujnu 2014. godine.