15.07.2014

Okrugli stol: Daniel Stewart ''NATO u tranziciji''

U četvrtak, 17. srpnja 2014., u 16:00 sati, u dvorani A Fakulteta političkih znanosti održat će se okrugli stol pod naslovom "NATO u tranziciji: Razgovor s Danielom Stewartom, zamjenikom savjetnika za javne poslove u misiji SAD-a pri NATO-u".

Akademija za politički razvoj u suradnji s Veleposlanstvom Sjedinjenih Američkih Država u Hrvatskoj i Fakultetom političkih znanosti Sveučilišta u Zagrebu, organizira okrugli stol

„NATO U TRANZICIJI: RAZGOVOR S DANIELOM STEWARTOM, ZAMJENIKOM SAVJETNIKA ZA JAVNE POSLOVE U MISIJI SAD-A PRI NATO-U“

u četvrtak, 17. srpnja 2014., u 16:00 sati, na Fakultetu političkih znanosti (Dvorana A), Lepušićeva 6, Zagreb.

2014. godina označila je značajnu prekretnicu za Sjevernoatlantski savez (NATO) koji je obilježio 65 godina postojanja. Započela je transformacija angažmana Saveza u Afganistanu iz borbene operacije u misiju uvježbavanja, savjetovanja i pomaganja.  Nakon što je niz godina NATO poduzimao operacije izvan tradicionalnog područja svoje odgovornosti, kriza u Ukrajini suočila ga je s pitanjem budućeg fokusa djelovanja. Ovaj okrugli stol bit će prilika za raspravu o svim pitanjima koja će biti na programu samita NATO-a koji se održava u Walesu od 4. do 5. rujna, a koja uključuju teme poput odnosa s Rusijom i krize u Ukrajini, povećanja partnerstava, interoperabilnosti, programa „Otvorena vrata“, kapaciteta NATO-a i izdataka za obranu  te tranzicije Misije ISAF u Afganistanu.

Daniel Stewart je zamjenik savjetnika za javne poslove u Misiji SAD-a pri NATO-u. Prije ove dužnosti Stewart je bio tajnik za javnu diplomaciju nadležan za Kavkaz, u Uredu za europske poslove State Departmenta. Njegove prijašnje dužnosti u State Departmentu uključuju i mjesta šefa odjela za studentske programe i službenika u Uredu za novačenje, ispitivanje i zapošljavanje diplomatskih službenika. Stewart je također obavljao i dužnosti zamjenika glasnogovornika u Veleposlanstvu SAD-a u Pretoriji, Južna Afrika, i konzularnog službenika u Bamaku, Mali. Oženjen je i ima jedno dijete.

Veselimo se Vašem dolasku!