18.09.2014

Zatvorena VIII. Regionalna škola ljudskih i manjinskih prava

Osma po redu Regionalna škola ljudskih i manjinskih prava održana je u Medulinu od 12. do 17. rujna 2014. godine. Školu je organizirao Centar za međunarodne i sigurnosne studije Fakulteta političkih znanosti Sveučilišta u Zagrebu u suradnji sa Fakultetom političkih nauka Univerziteta u Beogradu,

Osma po redu Regionalna škola ljudskih i manjinskih prava održana je u Medulinu od 12. do 17. rujna 2014. godine.  Školu je organizirao Centar za međunarodne i sigurnosne studije Fakulteta političkih znanosti Sveučilišta u Zagrebu u suradnji sa Fakultetom političkih nauka Univerziteta u Beogradu, Savjetom za nacionalne manjine Republike Hrvatske, Uredom za ljudska prava i prava nacionalnih manjina Vlade Republike Hrvatske, Istarskom županijom, Gradom Pulom te općinom Medulin. Program ljetne škole sastojao se od osam panela tijekom kojih su održana predavanja koja su tematizirala teorijska promišljanja i aktualna pitanja u sferi ljudskih i manjinskih prava, kako u povijesnom tako i u suvremenom kontekstu.  U radu škole sudjelovalo je pedesetak studenata i profesora iz Bosne i Hercegovine, Hrvatske, Srbije i Slovenije, kao i predstavnici državnih, regionalnih i lokalnih institucija Republike Hrvatske. Pored predavanja i rasprava, sudionici škole posjetili su i Talijansku uniju u Puli.

Nevena Balažević