01.10.2014

Televizija Student u ruksaku punom kulture

Na put po hrvatskim osnovnim školama zajedno s projektom Ruksak (pun) kulture krenula je i Televizija Student. Kako bi se približila umjetnost i kultura djeci i mladima koji žive u sredinama s ograničenom dostupnošću kulturnim i umjetničkim sadržajima, Televizija Student održala je dvije radionice jednominutnog filma s pametnim telefonima. Jedna radionica je održana u Osnovnoj školi Brodarica u Šibensko – kninskoj županiji, a druga u Osnovnoj školi Komiža na Visu.

Članovi udruge Televizija Student Kristina Baticeli i Ivan Granić, pod mentorstvom profesorice Tene Perišin, kroz praktični i teorijski rad prikazali su učenicima vještine video stvaralaštva korištenjem pametnih telefona. Podijeljeni u dvije grupe učenici sedmih i osmih razreda učili su osnovne filmske pojmove, izrađivali storyboard, naučili osnove snimanja s pametnim telefonima te osnove montaže. Učenici su u jednom danu napravili dva filma te ih pokazali cijelom razredu.

Nakon Komiže i Brodarice Ruksak (pun) kulture putuje dalje. Tijekom jedne godine predviđena je prezentacija od 40 kulturno-umjetničkih programa u 100 škola diljem Hrvatske. Projekt zajednički provode Ministarstvo kulture i Ministarstvo znanosti, obrazovanja i sporta kao dopunski program potpore kurikulum u vrtićima, osnovnim i srednjim školama.