27.05.2014

FPZG i Televizija Student osvojili nagrade na Festivalu On the Record u Novom Sadu

Treći po redu međunarodni festival kratkih televizijskih i radijskih formi, On the Record, održao se 23. svibnja u Novom Sadu. Studenti televizijskog novinarstva Fakulteta političkih znanosti bili su najbrojniji, i to ne samo po broju prijavljenih priloga na Festivalu.

Treći po redu međunarodni festival kratkih televiziskih i radijskih formi, On the Record, održao se 23. svibnja u Novom Sadu. Sve to nije prošlo bez brojčano jake ekipe Televizije Student.
Studentska delegacija FPZG-a brojala je nas 17, ako tome pribrojimo i pridružene članove – bivšu studenticu, novinarku HRT-a Petru Mlačić i voditeljicu putovanja, našu profesoricu Tenu Perišin.

Treći po redu međunarodni festival kratkih televizijskih i radijskih formi, On the Record, održao se 23. svibnja u Novom Sadu. Sve to nije prošlo bez brojčano jake ekipe Televizije Student.

Bilo je uspješno! Reportaža “Da se ne zaboravi” o posjetu studenata FPZG-a Auschwitzu, osvojio je nagradu publike. Prvo mjesto osvojile su Matea Ribarević i Iva Jurčić s prilogom o plesnoj radionici s osobama sa i bez invaliditeta, a drugo mjesto osvojila je politička satira “Pun Kufer” Kristiana Došena i Tomislava Dmejhala. Treće su mjesto osvojili domaćini, točnije, student Odseka za medijske studije Filozofskog fakulteta za reportažu o Kinezima u Novom Sadu.

Festival organizira Odsek za medijske studije Filozofskog fakulteta u Novom Sadu s ciljem promoviranja i unaprijeđenja kvalitetnog praktičnog rada sa studentima novinarstva, razmijene iskustava  i interkulturalnog dijaloga u regiji. Ove je godine sve bilo posebno svečano jer Filozofski fakultet slavi 60.-u obljetnicu, a Odsek za medijske studije desetu.

Tako su prošla dva svečana dana, uz dva međunarodna znanstvena skupa, novinarsku tribinu i projekciju dokumentarnog filma o nastavi novinarstva na Filozofskom fakultetu, a sve je završilo rock koncertom i dodjelom nagrada.

Mogućnost da u svemu tome sudjeluje i toliki broj zagrebačkih studenata, omogućio je projekt DAY (Different Approach to Youth) koji provodiTelevizija Student, a financira EU. Naime, projekt DAYpredviđa i posjete fakultetima u regiji te uspostavljanje dugoročne suradnje sa studentskim medijima i novinarskim odsjecima. Iako Studij novinarstva FPZG-a već dulje vrijeme surađuje s Odsekom za medijske studije u Novom Sadu, a Televizija Student već nekoliko godina sudjeluje na Festivalu On the Record, ovaj su put studenti imali priliku upoznati studente novinarstva iz Srbije, Makedonije i BiH. Osim nastavka suradnje s Novosađanima, dogovorene su i zajedničke aktivnosti s tv redakcijom na Fakultetu političkih nauka u Beogradu. Na ovaj se način stvara svojevrsna regionalna mreža za razmjenu iskustva i razmjenu studentskih novinarskih radova. Dogovoreno je također da će TVS emitirati priloge studenata iz Novog Sada i Beograda, a naročito one koji su bili u užoj selekciji na Festivalu. Planira se i nova zajednička televizijska emisija FPN-a iz Beograda i FPZG-a iz Zagreba.

Ne treba sumnjati da su sva događanja ovjekovječile kamere Televizije Student. Provod zagarantiran, iskustvo zajamčeno! :)