28.05.2014

Studenti u posjetu Ministarstvu vanjskih i europskih poslova

Studenti diplomskog studija politologije kolegija Međunarodne organizacije posjetili su MVEP gdje su im organizirana stručna predavanja. O vanjskopolitičkim prioritetima Republike Hrvatske, od njezina osnutka do danas , te načinima njihova ostvarivanja govorio je dr.sc. Mladen Andrlić, o razvoju službe vanjskih poslova RH dr.sc. Dubravko Žirovčić. Posebno je zanimljiva studentima bila analiza iskustava diplomatskog predstavljanja RH u raznim međunarodnim organizacijama u Ženevi , koje je iznio ambasador mr.sc. Hrvoje Ćurko. Dr. sc.Mladen Nakić upozorio je na značaj analitike u radu diplomata . Nakon izlaganja uslijedila je rasprava u kojoj su studenti u razgovoru sa ambasadorima najviše se interesirali za aktivnosti diplomatskih predstavnika RH u međunarodnim organizacijama te
iznijeli svoje viđenje trenutne vanjskopolitičke strategije RH.

Studenti diplomskog studija politologije kolegija Međunarodne organizacije posjetili su MVEP gdje su im organizirana stručna predavanja. O vanjskopolitičkim prioritetima Republike Hrvatske, od njezina osnutka do danas, te načinima njihova ostvarivanja govorio je dr.sc. Mladen Andrlić, dok je o razvoju službe vanjskih poslova RH dr.sc. Dubravko Žirovčić. Posebno je zanimljiva studentima bila analiza iskustava diplomatskog predstavljanja RH u raznim međunarodnim organizacijama u Ženevi, koje je iznio ambasador mr.sc. Hrvoje Ćurko. Dr. sc.Mladen Nakić upozorio je na značaj analitike u radu diplomata. Nakon izlaganja uslijedila je rasprava u kojoj su studenti u razgovoru sa ambasadorima najviše se interesirali za aktivnosti diplomatskih predstavnika RH u međunarodnim organizacijama te iznijeli svoje viđenje trenutne vanjskopolitičke strategije RH.