29.05.2014

Studenti Fakulteta političkih znanosti u posjetu Hrvatskoj biskupskoj konferenciji

U srijedu, 28. svibnja 2014., studenti kolegija Politika i religija posjetili su Hrvatsku biskupsku konferenciju gdje su u raspravi uspoređivali različite modele odnosa Crkve i države u državama članicama Europske unije, odnos između kulture i religije te načine na koji se država i Crkva skrbe o

U srijedu, 28. svibnja 2014., studenti kolegija Politika i religija posjetili su Hrvatsku biskupsku konferenciju. S radom Hrvatske biskupske konferencije, središnjih ustanova Katoličke crkve u Hrvatskoj, važnim pitanjima odnosa Crkve i države, načinu financiranja Crkve u Hrvatskoj, karitativnom i školsko-sveučilišnom djelovanju Katoličke crkve te drugim pitanjima upoznao ih je mr. sc. Zvonimir Ancić, glasnogovornik HBK. Studenti su u raspravi uspoređivali različite modele odnosa Crkve i države u državama članicama Europske unije, odnos između kulture i religije te načine na koji se država i Crkva skrbe o umjetničkoj i spomeničkoj baštini. Jednako tako, bilo je riječi na koje se načine Crkva mobilizira za humanitarno djelovanje te kakav je odnos medija prema crkvenom djelovanju.