16.11.2012

21 put prema uspjehu

U srijedu, 28.11., započinje serija od sedam panel diskusija projekta ''21 put prema uspjehu''. Kao gošće prvog panela nastupaju Jelena Veljača, Mirela Holy i Manuela Šola, uspješne žene koje su izgradile karijeru u Hrvatskoj.

Projekt „21 put prema uspjehu“ ima za cilj, temeljem priče i iskustva 21 uspješne žene koje su svoju karijeru izgradile u Hrvatskoj, prenijeti mladima ključne poruke i ideje, a sve s ciljem ukazivanja na mogućnosti, potencijal i perspektivu koju mlade žene (i muškarci) mogu imati, naći ili sami stvoriti u Hrvatskoj.

Projekt se sastoji od serije 7 panel-diskusija na kojima će gošće biti po 3 uspješne žene iz različitih segmenata – gospodarstvo, politika, kultura i umjetnost, civilno društvo i akademska zajednica. Panel diskusije biti će namijenjene prvenstveno mladima – studentima kasnijih godina studija, magistarskih i doktorskih studija te onima koji su na samom početku svoje karijere.

Kako bi omogućili da paneli budu maksimalno interaktivni, svaki panel okupljat će grupu do maksimalno 50 osoba – dobro došli će biti i mlade žene i muškarci.

Dvadeset i jedna panelistica odabiru se temeljem iskustva i mogućnosti da auditoriju prenesu inspiraciju te daju dodatnu motivaciju mladim ljudima da sustavno rade na sebi, svojem osobnom i profesionalnom razvoju i da uspiju u životu u onome što ih čini sretnima i ispunjenima, a sve temeljem spremnosti i volje da podijele svoje osobne priče s njima, i javnošću.

Prvi panel održat će se u srijedu, 28.11. Nakon toga, paneli će se održavati 19. prosinca, 23. siječnja, 20. veljače, 20. ožujka, 24. travnja i 22 svibnja. Paneli će biti zatvoreni za medije i širu javnost, a nakon panela organizirat će se druženje panelistica i sudionika iz publike, kada će biti dobrodošli i predstavnici medija.

Kao krovno događanje projekta, 12. lipnja 2013., održat će se konferencija pod nazivom „LeaderSHE“ koja će biti otvorena za širu javnost te se sastajati od dva ključna dijela – panel diskusija sa 7 najutjecajnijih žena u Hrvatskoj u istim segmentima – gospodarstvo, politika, kultura i umjetnost, civilno društvo, akademska zajednica; te 2 paralelna panela koji će biti vezani za određene naknadno definirane teme. Konferencija će imati za cilj adresirati ključne teme i problematiku (ali i rješenja) vezana za pozicioniranje žena u suvremenom društvu u Hrvatskoj.

Zainteresirani studenti se mogu uključiti u panel diskusije koje počinju ovu srijedu. (Uputa: radi koordinacije i lakšeg praćenja, prijave putem Facebook. Tko nema FB, može poslati prijavu na Prijave@21PutPremaUspjehu.org

Partneri projekta „21 put prema uspjehu“ su:

-          Predsjednik RH, prof.dr.sc. Ivo Josipović

-          Ured za ravnopravnost spolova RH

-          Gradska Skupština Grada Zagreba

-          Hrvatski zavod za zapošljavanje

-          Francusko veleposlanstvo u Hrvatskoj

-          Američka gospodarska komora u Hrvatskoj

-          CRANE - mreža poslovnih anđela

-          Selectio

-          Edukacijski partner - Cotrugli Business School.

Nositeljice projekta i moderatorice panela biti će Vedrana Likan, inicijatorica projekta te Zora Subotić, psihologinja i psihoterapeutkinja.

Provedbeni nositelj projekta je „Udruga za promicanje pozitivnih promjena u društvu“ u osnivanju.

Pokrovitelji projekta su Hotel Esplanade, Aldo, Dr.Hauschka, Ideoteka, Innovo DDB, Iris, Label.m, Mango, Marella, Moroccan Oil, Planetopija, Toni & Guy, Torte i To, fotograf Hrvoje Serdar.