18.01.2011

STUDENTSKA ANKETA

Studentska anketa o procjeni kvalitete rada nastavnika provodit će se tijekom sljedećeg tjedna (21-25.1.2013.), a od studenata se očekuje da u što većem broju dođu na predavanja, seminare i vježbe, te ocijene naše profesore, asistente i vanjske suradnike.
SVEUČILIŠTE U ZAGREBU
FAKULTET POLITIČKIH ZNANOSTI, Zagreb

STUDENTSKA ANKETA - OCJENJIVANJE NASTAVE

Cijenjeni kolegice i kolege,

Bliži se kraj semestra i Fakultet se priprema na provedbu studentske ankete putem koje ćemo vrednovati rad vaših nastavnika i asistenata. S provedbom ankete započet ćemo ovaj tjedan, preko studentskog portala.

Kao i prošli semestar, Fakultet političkih znanosti provodi anketu na cjelokupnoj populaciji studenata-polaznika određenih kolegija. To znači da je sudjelovanje u anketi obvezatno za sve studente. Razlog tome je iskustvo vrlo niskog odaziva na elektroničku provedbu ankete kada je ona bila na dobrovoljnoj osnovi.
Kako nam je važno dobiti što potpuniju studentsku predodžbu o kvalitetama naših predavača i, kako bismo, tamo gdje je to potrebno, unaprijedili nastavu, potrebno je prikupiti ozbiljne ocjene svih vas.

Anketa i dalje ostaje anonimna bez obzira što se provodi preko studentskog portala. Anonimnost je osigurana putem računalnog programa koji svakom studentu dodjeljuje slučajno generiranu šifru i podaci se pohranjuju neovisno o vašim korisničkim računima. Individualni rezultati zaštićeni su također Ugovorom o tajnosti podataka.
Isključivo skupne rezultate vrednovanja predavači će dobiti na uvid tek početkom sljedećeg semestra.

Fakultet je zajednica studenata i profesora i iskreno nam je stalo da unaprijedimo naš odnos i kvalitetu rada na ovoj instituciji. Rezultati ankete polazište su da to učinimo.

Tehnički podaci o provedbi:
Provedba ankete započinje ovaj tjedan.  Procjenjivat ćete, po abecednom redu, predavače iz kolegija koji su vam upisani u indeks u ovom semestru. Jednom ispitaniku za procjenu svih predavača potrebno je oko 40 minuta. Anketu ne morate ispuniti do kraja odjednom nego je možete privremeno prekinuti i vratiti se njenom ispunjavanju kasnije. Nakon što procijenite sve predavače možete nastaviti s korištenjem studentskog portala.

Prodekan za studijske programe i cjeloživotno obrazovanje