03.10.2011

Natječaj za podnošenje projektnih prijedloga za dodjelu bespovratnih sredstava

U okviru 4. komponente IPA programa Razvoj ljudskih potencijala objavljen je natječaj za podnošenje projektnih prijedloga za dodjelu bespovratnih sredstava (grant-shema) iz nadležnosti Ministarstva znanosti, obrazovanja i športa.(više u prilogu)

Otvoreni natječaji:
"Daljni razvoj i provedba Hrvatskog kvalifikacijskog okvira"
Ukupna raspoloživa sredstva: 4.400,00 EUR. Rok prijave 7. studenoga 2011.

"Integracija skupina u nepovoljnom položaju u redoviti obrazovni sustav"
Ukupna raspoloživa sredstva: 4.038,00 EUR. Rok prijave14. studenoga 2011.
Operativne informacije
Detaljne informacije o natječajima možete pronaći na mrežnim stranicama Odjela za financiranje i ugovaranje EU programa agencije za strukovno obrazovanje i obrazovanje odraslih (AVETAE DEFCO): http://www.aso.hr/defco/default.aspx?id=155#2
Sva formalna pitanja o natječajima možete uputiti na adrese: defco@asoo.hr ili infoipa@mzos.hr

Otvoreni natječaji:

"Daljni razvoj i provedba Hrvatskog kvalifikacijskog okvira"

Ukupna raspoloživa sredstva: 4.400,00 EUR. Rok prijave 7. studenoga 2011.CILJ: Potpore su namjenjene projektima za razvoj i provedbu Hrvatskog kvalifikacijskog okvira te cjeloživotnog učenja kroz razvoj kvalifikacija u visokom obrazovanju, studijskih programa temeljenih na ishodima učenja, studija za odrasle osobe, osiguravanja kvalitete, e-učenja, ECTS-a, praćenja opterećenja studenata i nastavnika i drugog.

"Integracija skupina u nepovoljnom položaju u redoviti obrazovni sustav"

Ukupna raspoloživa sredstva: 4.038,00 EUR. Rok prijave14. studenoga 2011.CILJ: Potpore su namjenjene projektima za promicanje ravnopravnog pristupa obrazovanju za skupine u nepovoljnom položaju - primjerice za studente s invaliditetom, studente roditelje, manjine, studente kojima je potrebna privremena pomoć ili savjetovanje, te opći razvoj službi za ovakve potpore.

Operativne informacije