13.11.2011

15 GODINA RADIO STUDENTA

Zagrebački Radio Student u studenom obilježava 15 godina postojanja i tim povodom 19.11. od 21 sat u Tvornici kulture organizira rođendanski koncert uz postav bandova koji garantira odličan provod.

RADIO STUDENT 100,5 MHz

www.radiostudent.fpzg.hr

Zagrebački Radio Student u studenom obilježava 15 godina postojanja i tim povodom 19.11. od 21 sat u Tvornici kulture organizira rođendanski koncert uz postav bandova koji garantira odličan provod: kalifornijski majstori zabave -  Captain Ahab, beogradski indie rockeri Nežni Dalibor, zagrebački post-rockeri Man Zero, energični i sirovi Ruiz iz Zagreba, i sve uz probrane DJ-e Radio Studenta i DJ Ivana Krželja.

Prije 15 godina na petom katu Fakulteta političkih znanosti u Lepušićevoj ulici u Zagrebu utemeljen je studio prvog studentskog radija u Hrvatskoj. Od početka, cilj mu je  bio praktična izobrazba studenata novinarstva, no vrlo brzo Radio Student prerastao je zadane okvire i postao urbani fenomen. Inicijalna snaga odašiljača i čujnost signala bila je više nego skromna, no danas je situacija mnogo bolja pa su u specifičnom izboru glazbe i proaktivnim studentskim emisijama mogu uživati slušatelji grada Zagreba.

Radio Student je neprofitna i nekomercijalna radijska postaja koja kroz svoj program promiče socijalnu odgovornost i održivost te nastoji potaknuti građanski senzibilitet o suvremenim društvenim pitanjima.

Danas Radio Student emitira više od 35 emisija u vlastitoj produkciji, koje pokrivaju teme od civilnog društva, ekologije, politike, ekonomije, kulture, zdravlja do sporta i glazbe. Preko prvih vijesti koje čitaju drhtavog glasa, do emisija koje osvajaju Rektorove nagrade, studenti uistinu imaju priliku učiti i napredovati te se nerijetko nakon prakse na Radio Studentu zapošljavaju na komercijalnim radio stanicama.

Ipak, Radio Student je slušateljima najprepoznatljiviji preko glazbe koju emitira, i koja, kako sugerira njihov moto „nije za svakoga“. Stoga će svoj rođendan proslaviti upravo glazbom – koncertom 19.11. u zagrebačkoj Tvornici kulture na kojem će nastupiti ova fantastična kombinacija bendova

Kontakt za medije:

Ivan Vlašić,  glavni urednik

Radio Student

Fakultet političkih znanosti

Lepušičeva 6

01/ 464-2029

091/ 790-2203

Mail: ivan.vlasic@fpzg.hr

Radio Student, Fakultet političkih znanosti, Lepušićeva 6, 10 000 Zagreb, Tel: 01 464 2029, Fax: 01 462 4377

www.radiostudent.fpzg.hr