06.12.2011

Volontiranje ljude čini sretnima

Povodom Međunarodnog dana volontera, Sveučilište u Zagrebu i Centar za ljudska prava, u suradnji s Filozofskim fakultetom Sveučilišta u Zagrebu, u srijedu 7. prosinca organiziraju prigodnu akciju promoviranja volonterstva među studentima.

Povodom Međunarodnog dana volontera koji se u svijetu već tradicionalno obilježava svake godine 5. prosinca, Sveučilište u Zagrebu i Centar za ljudska prava, u suradnji s Filozofskim fakultetom Sveučilišta u Zagrebu, organiziraju prigodnu akciju promoviranja volonterstva među studentima.

Tijekom manifestacije na Filozofskom fakultetu, desetak udruga građana na izložbenim prostorima predstavit će svoje aktivnosti i inicijative studentima te će im omogućiti da se prijave za volontiranje u željenim organizacijama civilnog društva, javnim ustanovama ili međunarodnim organizacijama.

Europska komisija, koja je 2011. proglasila Europskom godinom volontiranja, volonterstvo smatra aktivnim izričajem građanskog sudjelovanja te aktivnošću koja jača zajedničke europske vrijednosti poput solidarnosti i društvene povezanosti. Kroz volonterske aktivnosti ljudi mogu usvojiti nove vještine i sposobnosti, nova znanja, pa čak i poboljšati svoje izglede za zapošljavanje, što je osobito važno u vrijeme trenutne ekonomske krize.

Ovaj događaj će se održati u srijedu, 7. prosinca 2011. godine od 12 do 14 sati u predvorju Filozofskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu.