19.12.2011

Posjet sjedištu NATO-a

Studenti PDS-a Vanjska politika i diplomacija posjetili su sjedište NATO-a u Bruxellesu. Kako je prošao posjet pogledajte u prilogu.

15. prosinca 2011. godine polaznici Poslijediplomskog specijalističkog studija Vanjska politika i diplomacija posjetili su sjedište Sjevernoatlantskog saveza u Bruxellesu, Belgija.

Posjet je organiziran u suradnji sa Odjelom za javnu diplomaciju NATO–a, a za vrijeme boravka poslijediplomcima su se sa svojim izlaganjima redom obratili: dr. Jelena Smoljan, službenica za informiranje Odjela za javnu diplomaciju NATO – a; Celine Shakouri–Dias iz Ureda za zapošljavanje, koja je studente poslijediplomskog studija upoznala sa pripravničkim programima i sa mogućnostima te uvjetima zaposlenja u Sjedištu NATO–a.

Također, studenti su se imali prilike sastati i sa stalnim predstavnikom Republike Hrvatske pri  NATO–u, sa g. Igorom Pokazom, dok je briefing o NATO–u u Afganistanu studentima dao g. Rob Ayasse iz Odjela za operacije NATO-a. O prioritetima NATO–a za summit u Chicagu iduće godine studentima PDS–a Vanjska politika i diplomacija govorila je Amb. Kolinda Grabar – Kitarović, pomoćnica glavnog tajnika NATO–a za javnu diplomaciju.