12.01.2012

Međunarodna radionica "Development and activities of the Scholars at Risk Network - International experience and Croatian perspectives Workshop"

Međunarodna radionica
U četvrtak 19. siječnja 2012. od 9.00 do 16.45 sati u auli Rektorata Sveučilišta u Zagrebu održat će se međunarodna radionica u zajedničkoj organizaciji Sveučilišta u Zagrebu i Fakulteta političkih znanosti Sveučilišta u Zagrebu.

četvrtak 19. siječnja 2012. od 9.00 do 16.45 sati u auli Rektorata Sveučilišta u Zagrebu održat će se međunarodna radionica sveučilišnog ogranka Mreže ugroženih znanstvenika Scholars at Risk Network pod nazivom Development and activities of the Scholars at Risk Network - International experience and Croatian perspectives Workshop.

Radionica, koju zajednički organiziraju Sveučilište u Zagrebu i Fakultet političkih znanosti Sveučilišta u Zagrebu, će se izvoditi na engleskom jeziku. Osim članova središnjice mreže Scholars at Risk iz Sjedinjenih Američkih Država, na radionici će sudjelovati uvaženi gosti iz Hrvatske i inozemstva.

Mreža ugroženih znanstvenika osnovana je 2000. godine na Sveučilištu New York s ciljem promicanja akademske slobode u cijelome svijetu i zaštite ljudskih prava znanstvenika. Inicijativi Scholars at Risk Network do danas se priključilo više od 600 svjetskih sveučilišta. Sveučilište u Zagrebu član je Mreže ugroženih znanstvenika od 2010. godine. Novoutemeljeni ogranak vode prof. dr. Hrvoje Šikić s Prirodoslovno-matematičkog fakulteta i prof. dr. Nenad Zakošek s Fakulteta političkih znanosti.

Dolazak na radionicu treba se potvrditi do srijede, 18. siječnja 2012. na e-mail: iva.piski@unizg.hr.

Više podataka o međunarodnoj mreži Scholars at Risk možete naći na njenim službenim stranicama:

Poziv na radionicu i program pročitajte u PDF-u.