16.01.2012

Konferencija o medijima i korupciji

U Zagrebu će se u srijedu 25. siječnja održati edukativna konferencija „Hrvatski mediji u borbi protiv korupcije“ na kojoj će nastupiti domaći i međunarodni stručnjaci za ovo područje te hrvatski istraživački novinari. Ulaz za studente Fakulteta političkih znanosti je slobodan.

Ministarstvo pravosuđa Republike Hrvatske i Delegacija Europske Unije u RH organiziraju 2. edukativnu konferenciju „Hrvatski mediji u borbi protiv korupcije“. Konferencija se održava u sklopu projekta: „Jačanje međuagencijske suradnje u borbi protiv korupcije – Kampanja za podizanje svijesti“, financiranog u sklopu EU IPA 2007 programa za Hrvatsku.

Konferencija će se održati u srijedu, 25. siječnja 2012. godine s početkom u 10.00 sati, u Hotelu Westin Zagreb, dvorana Panorama, XVII. kat.

Uz predavanja uglednih predavača – stručnjaka za pitanja korupcije iz zemlje i inozemstva - svoja će iskustva razmijeniti i istaknuti hrvatski istraživački novinari koji su dosad najviše pridonijeli iskorjenjivanju tog velikog problema našeg društva, te osvješćivanju javnog mnijenja o potrebi osobnog primjera pojedinca da se suprotstavi koruptivnom ponašanju.

Radni program pročitajte u PDF-u.

Vjerujemo da ćete se odazvati pozivu za aktivno sudjelovanje, te tako pomoći da analiziramo važnost i značaj medija u ukupnim antikorupcijskim naporima naše zemlje.