23.01.2012

U petak, 3. veljače 2012., u okviru naprednog istraživačkog seminara na Fakultetu dr. Petar Popović će održati izlaganje pod naslovom „Logika anarhije u post-socijalističkoj jugoistočnoj Europi“.

Napredni istraživački seminar – izlaganje dr. Petra Popovića: „The Logic of Anarchy in post-Communist Southeastern Europe“, petak, 3. veljače 2012, 11.30 – 13.00.

U okviru naprednog istraživačkog seminara, u petak 3. veljače 2012. od 11.30 do 13.00 održat će se izlaganje dr. Petra Popovića, pod naslovom „Logika anarhije u post-socijalističkoj jugoistočnoj Europi“. Izlaganje će biti na engleskom jeziku, bez prevođenja.

U izlaganju će dr. Popović predstaviti poglavlje knjige na kojoj upravo radi. Glavni fokus bit će na međudržavnim odnosima u Jugoistočnoj Europi, a autor će te odnose analizirati iz perspektive engleske škole – odnosno koristeći ideju triptiha kojeg je formulirao Wight (Machiavelli, Grotius, Kant). U svom izlaganju, autor će se naročito osvrnuti na tradiciju koju u teorijama međunarodnih odnosa simbolizira Machiavelli.

Petar Popović je nedavno doktorirao iz područja međunarodnih odnosa na Fakultetu društvenih znanosti Sveučilišta u Ljubljani. Naslov njegovog doktorskog istraživanja bio je: „Jugoslavenska kriza u kontekstu Drugog hladnog rata (1980-1990)“. Prethodno je diplomirao je i magistrirao u Beču. Trenutno predaje međunarodne odnose na Sveučilištu Donja Gorica u Podgorici (Crna Gora).

Seminar se održava u dvorani Seminar I (FPZG, Lepušićeva 6).

Prof.dr.sc. Dejan Jović