03.02.2012

Gostujuće predavanje predstavnika Međunarodnog instituta za mir u Beču na PDS Vanjska politika i diplomacija

Predstavnici Međunarodnog instituta za mir u Beču, predsjednik instituta dr. h.c. Peter Schieder i direktor instituta mag. Peter Stania, gostovali su u subotu 28. siječnja 2012. godine na Poslijediplomskom specijalističkom studiju Vanjska politika i diplomacija. Predsjednik instituta dr. h.c. Schieder održao je izlaganje na temu ''Future and Significance of Neutrality'' pri čemu je ponajprije govorio o austrijskom primjeru trajno neutralne države, dok je direktor Međunarodnog instituta za mir mag. Stania održao vrlo zanimljivo predavanje s temom ''Crisis and International Relations''. Studenti specijalističkog studija pokazali su veliko zanimanje za oba predavanja te su shodno tome nakon izlaganja predavača postavili mnogo zanimljivih pitanja.