13.05.2014

[VIDEO] Tiskan prvi broj Globala

Nakon novina Student, studenti Fakulteta političkih znanosti krenuli su u novi projekt – Global – novine za studentska i društvena pitanja, kulturu i sport. U utorak, 6. svibnja, u Tiskari Zagreb, prvi broj novog Globala tiskan je u 5,000 primjeraka, spreman za distribuciju.

Akademska četvrt 9.5.2014 from TV Student FPZG on Vimeo.

Idejni tvorac i voditelj projekta je doc.dr.sc. Igor Kanižaj, a novi odgovorni urednik - mentor je Zlatko Herljević, dugogodišnji novinar i urednik Večernjeg lista i Vjesnika. Lekturu i redakturu radio je njegov mlađi kolega Igor Weidlich.

Glavna urednica je Helena Kuhar, a zamjenica Nina Miholić. Uredništvo čine studentice prve godine diplomskog studija novinarstva - Kristina Balun, Mateja Šobak i Dijana Dretar. Uz njih, Global uređuju i studentice i studenti sa smjera Tiskanih medija – Nikola Šimić, Ana-Maria Kezerić, Mislav Lugonjić, Stela Lechpammer i Matina Tenžera. Urednice fotografije su Anja Stević i Helena Pereković. Novinari i fotoreporteri su studenti svih smjerova i godina FPZG-a, a i šire.

Intervju - Helena Kuhar from TV Student FPZG on Vimeo.

Global možete pratiti i na Facebooku i Twitteru. Redakcija novina se nalazi na petom katu FPZG-a (kabinet 27) i svi su dobrodošli sudjelovati u radu i stvaranju novog medijskog proizvoda. Naš rad se nastavlja!

Helena Kuhar
glavna urednica