01.07.2014

Tiskan drugi broj Globala

Nakon prvog broja, u ponedjeljak, 23. lipnja, tiskan je i drugi broj novina Global, u 5,000 primjeraka. Ranojutarnjoj rotaciji, u tiskari Zagreb, prisustvovali su voditelji projekta, mentori, urednici i grafičari.

Nakon prvog broja, u ponedjeljak, 23. lipnja, tiskan je i drugi broj novina Global, u 5,000 primjeraka. Ranojutarnjoj rotaciji, u tiskari Zagreb, prisustvovali su voditelji projekta, mentori, urednici i grafičari.

Lipanjski Global je, među ostalim, kroz svoje dvije lage istražio što će biti sa zidom u Branimirovoj kroz razgovor sa zagrebačkim grafiterima i umjetnicima, kako je bilo na 13. Povorci ponosa i kakvo je novinsko izvještavanje o manjinama, što se sprema na devetom izdanju INmusic festivala, koji su se još naslovi - uz Tolkiena i Murakamija - našli na popisu za novu hrvatsku lektiru, kako je našoj novinarki bilo na Vespi po Italiji, što je pravilnije – selfie, sebić ili samoslik, zašto pedeset posto učenika ide na plaćene instrukcije, te kakav je to projekt pod nazivom MemBrain i zašto se s njim ide u Versailles.

Kolumne i komentare za drugi broj pišu Višeslav Raos, Daniela Trbović, Dino Brumec i Helena Kuhar, a Global je razgovarao i s Mirom Gavranom, Brankom Baričevićem, Slavenkom Drakulić, Goranom Bogdanom i Sandrom Perković.

Pod vodstvom i mentorstvom Igora Kanižaja, Zlatka Herljevića i Igora Weidlicha, uredništvo Globala poziva sve zainteresirane kreativce - neovisno o smjeru, fakultetu i godinama - da se priključe redakciji koja jesen otvara trećim brojem i nastavlja puniti nadolazeću akademsku godinu zanimljivim temama.

Do trećeg broja, pozdrav od cijele redakcije Globala!
Helena Kuhar,
glavna urednica