22. Smotra Sveučilišta u Zagrebu

Od 23. do 25. studenoga 2017. u Studentskom centru Sveučilišta u Zagrebu (Savska 25) održavat će se 22. Smotra Sveučilišta u Zagrebu.

Na Smotri Sveučilišta u Zagrebu, trodnevnoj manifestaciji koja se već tradicionalno svake godine održava u mjesecu studenome, uz sveučilišne 34 sastavnice predstavit će se i veleučilišta, visoke škole te ostali sudionici iz Hrvatske. Očekuje se da će se na ovogodišnjoj Smotri predstaviti oko 80 sudionika.

Sveučilište u Zagrebu i ove godine organizira Smotru kako bi se učenici završnih razreda srednjih škola, studenti i svi zainteresirani informirali o studijskim programima i upisnim uvjetima, studentskome životu i uvjetima smještaja tijekom studiranja u Zagrebu, opremljenosti pojedinih fakulteta, kreativnim mjestima za zapošljavanje u pojedinim strukama te o brojnim drugim pojedinostima koje su mladim ljudima važne prilikom odluke o upisu na fakultet.

Osim informiranja studenata o mogućnostima studiranja na preddiplomskim, diplomskim i poslijediplomskim studijima, ove će se godine u sklopu programa Smotre održati i niz predavanja pod nazivom „Najbolje sa Sveučilišta“. Nastavnici i studenti fakulteta i akademija Sveučilišta u Zagrebu na pristupačan će način u okviru ovoga dijela programa posjetiteljima predstavljati aktivnosti sastavnica Sveučilišta o kojima nema informacija u brošurama, na mrežnim stranicama ili društvenim mrežama.

Iz programa ovogodišnje Smotre posebno izdvajamo i niz aktivnosti koje u okviru zajedničkoga predstavljanja pripremaju umjetničke akademije Sveučilišta u Zagrebu (Akademija dramske umjetnosti, Akademija likovnih umjetnosti i Muzička akademija) u Francuskom paviljonu. Također, u okviru programa Smotre bit će održane i tri interaktivna predavanja na kojima će studenti dobiti savjete kako oblikovati motivacijsko pismo i životopis, što očekivati na selekcijskim intervjuima, kako razvijati osobine koje su ključne odlike uspješnih studenata i dr. Detaljan program Smotre dostupan je na poveznici: http://smotra.unizg.hr/program/.