15.09.2011

PDS Vanjska politika i diplomacija

U petak, 23.3., započela je nastava na drugoj generaciji Poslijediplomskog specijalističkog studija Vanjska politika i diplomacija. U okviru uvodnog predavanja studentima su se obratili dekan prof.dr.sc. Nenad Zakošek i voditeljica studija prof.dr.sc. Lidija Čehulić Vukadinović.
SVEUČILIŠTE U ZAGREBU
FAKULTET POLITIČKIH ZNANOSTI, Zagreb
Postovani Polaznici PDS Vanjska politika i diplomacija,

Obavještavamo Vas da će nastava u drugom semestru PDS Vanjska politika i diplomacija početi 14. listopada 2011. godine (petak) u 18,00 sati na Fakultetu političkih znanosti, Lepušićeva 6.
Nastava će se održavati svaki vikend počevši od 14. 10. 2011. (osim državnih praznika) i to petak 18,00-21,00 i subota 09,00 – 16,00 sati. (Isto kao i prvi semestar)

Raspored predavanja po predmetima dostavit ćemo naknadno.

Upis u drugi semestar održavat će se od 17.-21. listopada 2011. (ponedjeljak-petak) u referadi Fakulteta političkih znanosti, Lepušićeva 6. , od 10,00-13,00 sati.

Za upis je potrebito:
  •  Ispunjavati znanstvene uvjete Pravilnika o PSD VPiD -priložiti Indeks
    ( za upis u drugi semestar studija polaznici moraju prikupiti najmanje 14 ECTS bodova. Naime moraju položiti ispite iz najmanje jednog obveznog kolegija i iz dva izborna kolegija; ili položiti ispit iz jednog obveznog kolegija, jednog izbornog kolegija i napisati seminarski rad)
  • Ispuniti sve financijske obveze prvog semestra ( uplata 10,000 kuna)
  •  Donijeti dokaz o uplati na iznos od 10,000 kuna (desettisućkuna) -Fakultet političkih znanosti , Lepušićeva 6, Zagreb, broj žiro računa 2360000-1101217644 model OO, poziv na broj 21-u nastavku upisati matični broj iz indeksa bez slova!, ne zaboraviti na uplatnicu upisati ime uplatitelja-studenta, svrha je školarina za drugi semestar PDS VPiD
  •  Popunjeni Prijavni list (dobit ćete ga na porti Fakulteta)

Predmeti drugog semestra:

Obvezni kolegiji
- Transatlantski odnosi –prof.dr. L.Č. Vukadinović 30 sati
- Politika globalnih ekonomskih odnosa- prof.dr. L. Brkić 30 sati

Izborni kolegiji
- Vanjska politika SAD u doba hladnog rata- doc.dr. K. Jurišić 20 sati