Jezik | Language: HRV ENG
Metode istraživanja
Šifra: 136844
ECTS: 5.0
Nositelji: doc. dr. sc. Davorka Vidović
Izvođači: Davorka Vidović - Auditorne vježbe
Prijava ispita: Studomat
Engleski jezik:

0,0,0

Nastavnik nije u mogućnosti ponuditi nastavu na engleskom jeziku.
Opterećenje:

1. komponenta

Vrsta nastaveUkupno
Predavanja 30
Auditorne vježbe 30
* Opterećenje je izraženo u školskim satima (1 školski sat = 45 minuta)
Opis predmeta:
Glavni je cilj kolegija osposobljavanje polaznika za pravilno vrednovanje, interpretaciju i uporabu rezultata društvenih istraživanja. Posebni naglasak stavlja se na znanstveni istraživački proces, odnosno nužno razlikovanje znanstveno utemeljenih od neznanstvenih istraživanja. Uz opću informaciju o temeljnim značajkama, logici i proceduri znanstvenih istraživanja, u svom pretežnom dijelu kolegij će se baviti najvažnijim metodama društvenih istraživanja te omogućiti i odgovarajući uvid u specifičnosti pojedinih vrsta istraživanja.
Literatura:
  1. Vujević, Miroslav; Uvođenje u znanstveni rad u području društvenih znanosti; Školska knjiga (2006)
  2. Lamza Posavec, Vesna; Metode društvenih istraživanja (skripta); (2006)
Preporučena literatura:
  1. Milas, Goran; Istraživačke metode u psihologiji i drugim društvenim znanostima; Naklada Slap (2005), str. 3-88; 341-369; 371-474; 477-521; 571-617
  2. Babbie, Earl; The Basics of Social Research; Wadsworth (2010)
  3. Corbetta, Piergiorgio; Social Research: Theory, Methods and Techniques; Sage Publications (2003)
1. semestar
Obavezni predmet - Redovni studij - Preddiplomski sveučilišni studij Novinarstvo
Obavezni predmet - Izvanredni studij - Preddiplomski sveučilišni studij Novinarstvo
Termini konzultacija:
Objavljeno: 27. 9. 2019. u 15:09
Davorka Vidović

Grupa A  (SRIJEDA 17:15- 18:45)

Andraka

Anić

Aralica

Babić

Bajić

Bajsić

Barišić

Bašić

Borda

Bratanić

Bubanović

Bučić

Crnobrnja

Crnjak

Čale

Čeh

Čepo

Ćosić

Habek

Jagarinec

Kalea

Kaurinović

Magdalek

Mihoci

Mučoli

Mujanović

Novalić

Sokolić

Šoljan

Topić

Vikario

 

GRUPA B (SRIJEDA 19:00- 20:30)

Dianežević Bašić

Dolenc

Dražić

Futivić

Glanjar

Gradečak

Grbeša

Grgin

Hajtić

Hirc

Imbriša

Jagić

Jajaš

Jerković

Josić

Josipović

Jurišić

Jurkijević

Jurković

Jurlina

Kadijević

Kelemen

Knežević

Kolar

Krasnić

Kutle

Kvesić

Lastavica

Lauš

Livaja

Macukić

 

GRUPA C (ČETVRTAK 13:45- 15:15)

Baričević

Jurišić

Majdić

Malenica

Mandurić

Marušić

Matas

Matić

Matijević

Matošević

Mažar

Medvedec

Michieli Tomić

Mijan

Mikulić Jelić

Milinić

Miloševski

Mitrović

Mokrovčak

Mužić

Nevešćanin

Orešković

Oštrić

Pandžić

Panjkota

Paušić

Pečar

Pocrnja

Povijač

Premužak

Puklek

 

GRUPA D (ČETVRTAK 15:30- 17:00)

Kačan

Rakovac Mašić

Rihtar

Riška

Rutić

Sergo

Sever

Smoljan

Sokić

Sopina

Srnec

Stančir

Šaponja

Šeremet

Škvorčević

Španiček

Šušnjar

Tokić

Tomašek

Tučkorić

Turčić

Varga

Vidović

Vucić

Vukelić

Vulić

Zorić

Zrilić

Žeger

Žunić

Župarić

Popis obavijesti