Obljetnica 20 uspješnih godina eSTUDENTa

Najveća hrvatska studentska udruga, eSTUDENT, ove je godine obilježila 20 godina postojanja! Tim povodom okupili su se sadašnji i bivši članovi predsjedništava te voditelji timova kao i partneri Udruge. Domjenak se održao 22. ožujka u WESPI.

Na početku su koordinatorice Valentina Mikuš i Barbara Hasan poželjele do-brodošlicu svim prisutnima i uputile nekoliko uvodnih riječi. Predsjednik Udruge Filip Begović obratio se gostima, a govor je održao i prvi predsjednik te osnivač eSTUDENTa Petar Šimić.

Naglašeno je da su djelovanje u vlastitoj zajednici i proaktivnost bitne prednosti eSTUDENTa. Također, velika su prednost i poznanstva i prijateljstva koja svaki član Udruge stekne sudjelovanjem, ali i moguće poslovne prilike.

Petar Šimić podijelio je što mu je bilo najzahtjevnije kao predsjedniku Udruge:

,,Čak i ono što je bilo zahtjevno, bilo je iznimno lijepo iskustvo pa to nismo ni doživljavali zahtjevnim. No, mogao bih reći da je najzahtjevnije to što je u eSTUDENT uključeno jako puno ljudi različitih karaktera i želja. Svi žele dati svoj maksimum i doprinijeti. Ljudi žele provesti svoje ideje te ih znaju dobro argumentirati, stajati iza njih te se za njih boriti. Zbog toga katkada nije lako koordinirati timski rad. Tad je bilo jako važno pa tako i najzahtjevnije, pronaći u sebi poniznost, poslušati ideje i pronaći kompromisno rješenje kako nijedna osobnost brojnih pametnih, entuzijastičnih ljudi ne bi bila povrijeđena, a da ipak one najkvalitetnije ideje idu naprijed i provode se.”

Današnjim i budućim eSTUDENTima poručio je:

,,Ostanite ovako entuzijastični, ambiciozni, ali zadržite etiku i poniznosti jer to je ono što je karakteristika eSTUDENTa te razlog zašto je iz generacije u generaciju eSTUDENT sve bolji. Zato što nema ljubomore, natjecanja među generacijama već jednostavno svaka generacija želi da ona iduća bude još bolja. Ostanite takvi!”

Proslavi 20. obljetnice prisustvovali su i mnogi partneri eSTUDENTa. Jedan od partnera na raznim projektima Udruge je L’Oréal Adria. Petra Očinić, iz L’Oréalovog Talent Acquistion Teama, komentirala je dosadašnju suradnju s eSTUDENTom.

,,Drago nam je da imamo priliku s eSTUDENTom proslaviti 20. rođendan. S eSTUDENTom surađujemo već godinama na jako puno projekata i veselimo se nastaviti tu suradnju. Imali smo uspješnih, ne samo projekata, nego i zaposlenja koja su proizašla iz suradnje sa eSTUDENTom. Sretno i nadam se da ćemo proslaviti i 40. godišnjicu!“

Saznaj više!
Sve o eSTUDENTu saznaj na našoj web-stranici. Trenutne projekte i aktivnosti možeš pratiti putem newslettera i društvenih mreža - Facebooka, Instagrama, LinkedIn, TikToka i YouTubea.