05.04.2024

Pozivamo vas na predstavljanje prvih rezultata prvog izbornog kompasa za parlamentarne izbore u Hrvatskoj

Prošlo je tjedan dana od pokretanja prvog izbornog kompasa za parlamentarne izbore u Hrvatskoj. U četvrtak 11. 4. u 10 sati  u dvorani C, na Fakultetu političkih znanosti na Trgu Drage Iblera 10/2 bit će predstavljeni prvi podatci Izbornog kompasa, kao što su:
-     Tko je od građana najviše koristio aplikaciju?
-     Oko kojih se tema i stavova slažu korisnici aplikacije?
Rezultate će predstaviti istraživački tim s FPZG-a izv. prof. dr. sc. Goran Čular i izv. prof. dr. sc. Kosta Bovan.
Predstavljanje će moderirati Nina Skočak.

Aplikaciju su razvili istraživači s Fakulteta političkih znanosti uz pomoć nizozemske istraživačke agencije Kieskompas koja je razvila slične aplikacije diljem Europe (npr. u Francuskoj, Italiji i Švedskoj). Nekoliko nevladinih organizacija, uključujući njemačke političke zaklade koje djeluju u Hrvatskoj, dalo je svoju podršku razvoju ovog online alata.