03.04.2024

Poziv na tribinu Mediji i demokracija, 4. 4. 2024. u organizaciji Centra za demokraciju i pravo Miko Tripalo

Centar za demokraciju i pravo Miko Tripalo poziva Vas na javnu tribinu:

MEDIJI I DEMOKRACIJA

Tribina će se održati u četvrtak, 4. travnja 2024. godine, s početkom u 10.00 sati,
u Kući Europe, Ul. Augusta Cesarca 4, Zagreb.

Tribina želi otvoriti raspravu o tome kako komunikacijski mediji mogu pridonijeti unapređenju demokracije u vremenu u kojem i mediji i demokracija doživljavaju značajne izazove. U sklopu tribine bit će prikazani najvažniji rezultati komparativnog projekta EU Obzor 2020 MEDIADELCOM o ulozi medija u deliberativnoj demokraciji, provedenog u 14 zemalja Europske unije uključujući i Hrvatsku.

Na tribini će govoriti:
Prof. dr. sc. Zrinjka Peruško, Fakultet političkih znanosti, Sveučilište u Zagrebu
Doc. dr. sc. Dina Vozab, Fakultet političkih znanosti, Sveučilište u Zagrebu
Prof. dr. sc. Nenad Zakošek, Fakultet političkih znanosti, Sveučilište u Zagrebu

Uvodno će se obratiti prof. dr. sc. Gvozden Flego, urednik redakcije tribina Centra Miko Tripalo koji će tribinu i moderirati.