Stipendije Fulbright Foreign Student programa za akademsku godinu 2025./2026.

Ministarstvo znanosti i obrazovanja, Agencija za mobilnost i programe Europske unije i Veleposlanstvo Sjedinjenih Američkih Država u RH objavljuju natječaj za stipendije programa Fulbright Foreign Student u akademskoj godini 2025./2026. za prijedoktorska istraživanja u trajanju od dva semestra

Stipendije su namijenjene kandidatima koji su stekli akademski naziv magistra znanosti ili ekvivalent te su u trenutku prijave upisani na poslijediplomski doktorski studij u RH.

Stipendije se dodjeljuju za istraživanje i usavršavanje na sveučilištima u SAD-u. Stipendije nisu namijenjene za razdoblje studija niti omogućuju stjecanje akademskoga naziva u SAD-u.
Kandidati trebaju imati izvrsno znanje engleskoga jezika u govoru i pismu te podnijeti dokaz o hrvatskome državljanstvu i zaposlenju u RH.

Više informacija o programu, detaljne upute i obrasci za online prijavu nalaze se na web stranici Veleposlanstva SAD-a.

Krajnji rok za prijavu je 31. svibnja 2024. godine.