24.01.2024

Studenti Fakulteta političkih znanosti Sveučilišta u Zagrebu posjetili su Hrvatsko vojno učilište “Dr. Franjo Tuđman” u utorak 23. siječnja 2024. godine.

U okviru ovog  posjeta kapetan bojnog broda Francois Buj, nastavnik obrane i nacionalne sigurnosti na Katedri strategije u Dekanatu HVU-a održao je studentima predavanje na temu “Geopolitička i geostrateška analiza Republike Hrvatske”.

Studenti, koji su ujedno i članovi Diplomatskog kluba Fakulteta političkih znanosti, poslije predavanja su postavljali pitanja kako na temu geopolitike i geostrategije, tako i na temu vojne diplomacije.

Foto: HVU/D. Volarić