Fakultet političkih znanosti postao pridruženi član mreže GreenDeal-NET

Fakultet političkih znanosti postao je pridruženi član mreže GreenDeal-NET. GreenDeal-NET (Europski zeleni plan: Upravljanje tranzicijom Europske unije prema klimatskoj neutralnosti i održivosti) je Jean Monnet mreža koja se sufinancira kroz program Erasmus+. Mreža ima za cilj analizirati Europski zeleni plan i složeni skup izazova upravljanja povezanih s održivošću i klimatskom neutralnošću. Kroz mrežu se produbljuje naše razumijevanje toga kako bi trebala izgledati pravedna i učinkovita klimatska tranzicija. GreenDeal-NET djeluje kao platforma za suradnju u istraživanju i podučavanju zelene tranzicije. Vodeći istraživač i kontaktna točka s Fakulteta političkih znanosti za GreenDeal-NET je docent Mario Munta.