15.11.2023

Održana rasprava o sudjelovanju građana i civilnog društva u kreiranju politika EU

Na Fakultetu političkih znanosti održana je rasprava o sudjelovanju građana i organizacija civilnog društva u kreiranju politika Europske unije. U raspravi su sudjelovali Andrea Čović, voditeljica Predstavništva Europske komisije u Hrvatskoj, Maja Dodić, predstavnica Norveškog veleposlanstva i  EEA and Norway Grants u Hrvatskoj, Marina Škrabalo i Ivan Blažević, predstavnici Zaklade Solidarna koja u Hrvatskoj upravlja Fondom za aktivno građanstvo, te Igor Vidačak i Mario Munta, profesori s Fakulteta političkih znanosti. Riječ je o prvom događanju u okviru EU projekta Jean Monnet Chair „Active European Democratic Citizenship for Resilient Society“.