10.11.2023

Panel diskusija o sudjelovanju građana i organizacija civilnog društva u kreiranju politika Europske unije

U sklopu projekta Jean Monnet Chair „Active European Democratic Citizenship for Resilient Society“ u ponedjeljak 13 .studenog 2023. na Fakultetu političkih znanosti održat će se panel diskusija na temu: „Participation of Citizens and Civil Society Organisations in the EU Policymaking Processes – Opportunities and Challenges“.

Svrha je diskusije potaknuti raspravu između predstavnika akademske zajednice, Europske komisije, organizacija civilnog društva i bilateralnih donatora (EEA/Norveški fond za aktivno građanstvo) o mogućnostima i izazovima buduće podrške snažnijem uključivanja građana i organizacija civilnog društva u kreiranje politike EU te općenito jačanju aktivnog europske građanstva.

Program događanja je dostupan ovdje.