Studenti FPZG-a posjetili Hrvatski sabor

Skupina od tridesetak studenata Fakulteta političkih znanosti, iz jedanaest različitih zemalja, posjetili su Hrvatski sabor. U sklopu nastave na kolegijima Politics and Political System of the EU te Interest Group and Lobbying in the EU, nositelja prof.dr.sc. Igora Vidačaka, organizirana je rasprava sa predsjednikom Odbora za europske poslove, g. Domagojem Hajdukovićem.

U raspravi su studenti otvorili niz tema – od nadolazećih europskih izbora u lipnju 2024, kvaliteti parlamentarnog nadzora nad radom Vlade u Vijeću EU, mogućnostima većeg uključivanja građana u rasprave o politikama EU, kao i djelotvornosti odgovora EU na brojne izazove – od kriza u Ukrajini i Bliskom Istoku, migracija, Schengena, klimatskih promjena te proširenja EU.

Zahvaljujemo Službi za građane te Odboru za europske poslove Hrvatskog sabora na tradicionalno dobroj suradnji i gostoprimstvu.