Održana 20. Škola demokracije u Banja Luci

Studenti Fakulteta političkih znanosti sudjelovali su na jubilarnoj dvadesetoj Školi demokracije održanoj u Banja Luci od 16. do 19. listopada 2023. u organizaciji Zaklade Friedrich Ebert Stiftung.

Studenti iz Zagreba, Banja Luke, Podgorice i Tuzle uz profesore mentore raspravljali su i razmjenjivali iskustva na teme vezane uz rat u Ukrajini, politička nadmudrivanja u BiH, populizam i pritiske vlasti na medije i aktiviste civilnog društva, a raspravljalo se i o Proširenju Europske unije te o regionalnoj suradnji i izazovima sigurnosti u jugoistočnoj Europi.

Prva Škola demokracije održana je 2003. godine i od tada se kontinuirano održava jednom godišnje, a studentima Fakulteta političkih znanosti omogućila je da se upoznaju s kolegama iz drugih zemalja te s njima razmjene svoja mišljenja, znanja i iskustva te da se na kritički način osvrnu na aktualne događaje i procese koji se odvijaju u svijetu.