07.10.2023

Natječaj za CEEPUS stipendije u ljetnom semestru ak. god. 2023./2024.

Pozivamo sve zainteresirane kandidate na podnošenje prijava za odlaznu mobilnost u sklopu CEEPUS-a, Srednjoeuropskog programa razmjene za sveučilišne studije.

Prijaviti se mogu studenti, doktorandi i nastavno osoblje čije matično visoko učilište u idućoj akademskoj godini sudjeluje u odabranim CEEPUS mrežama. Fakultet političkih znanosti sudjeluje u CEEPUS mreži Europe from the Visegrad and Balkan Perspective (PL-0815-11-2324).

Rok za podnošenje online prijave za mobilnost u ljetnom semestru akademske godine 2023./2024. je 31. listopada 2023.

U sklopu CEEPUS-a postoje četiri vrste mobilnosti:

1. Student – namijenjena za semestralne mobilnosti (3 do 5 mjeseci)
  2. Short term student – namijenjena za boravak kraći od 3 mjeseca
  3. Teacher – namijenjena nastavnom osoblju (6 sati predavanja)
  4. Short term excursion – namijenjena za kratke mobilnosti poput ljetnih škola

U sklopu Europe from the Visegrad and Balkan Perspective (PL-0815-11-2324) mreže moguće je ići na slijedeća Sveučilišta:

• Jagiellonian University in Kraków - Centre for European Studies (Institute of European Studies)
  • New Bulgarian University - Sofia - Department of Political sciences
  • Masaryk University - Faculty of Social Studies
  • University of Pécs - Faculty of Humanities and Social Sciences, Department of Political Science and International Studies
  • University of Montenegro - Faculty of Political Science
  • University St. Kliment Ohridski - Bitola - Faculty of law - Kicevo
  • University of Belgrade - Faculty of Philosophy - Department of History
  • Matej Bel University Banská Bystrica - Faculty of Political Sciences and International Relations
  • School of Advanced Social Studies in Nova Gorica (FUDŠ) - School of Advanced Social Studies in Nova Gorica
  • Technical University in Košice - Faculty of Economics

Informacije o iznosu stipendije moguće je pronaći na poveznici.

Krajnji rok za „freemover“ prijave u ljetnom semestru 30. studenoga 2023. Putem „freemover“ natječaja moguće je ostvariti mobilnost na ustanovu koja nije dio iste CEEPUS mreže. „Freemover“ stipendisti imaju ista prava u pogledu iznosa stipendije te trajanja mobilnosti kao stipendisti koji svoju mobilnost prijavljuju preko mreža, samo njihova prijava ima manju šansu biti odobrena na natječaju.

Upute za podnošenje prijava je moguće pronaći na poveznici.