21.09.2023

Završetak međunarodne ljetne škole „Digital Transformation and Public Policies in the Post-pandemic World“ i nastavak suradnje

U Zagrebu se od 11. do 16. rujna održavala međunarodna ljetna škola je „Digitalna transformacija i javne politike u post-pandemijskom svijetu“, koju tradicionalno organiziraju Fakultet političkih znanosti Sveučilišta u Zagrebu, Sveučilište VERN’, Fakultet društvenih i političkih znanosti Sveučilišta Lampung (Indonezija) i Fakultet društvenih i političkih znanosti Sveučilišta Warmadewa (Indonezija). Združena ljetna škola je završila svečanim zatvaranjem uz razmjenu darova među Sveučilištima, a tome je prethodila rasprava i izlaganje ideja sudionika ljetne škole o mogućnostima nastavka i proširivanja suradnje.

Ovogodišnja se peta ljetna škola nakon tri posljednja online izdanja ponovno održavala u fizičkom obliku, a sudionici su imali brojne mogućnosti za praćenje zanimljivih izlaganja u prostorijama Fakulteta političkih znanosti te Sveučilišta Vern i priliku za uspostavljanje daljnje suradnje. U programu je sudjelovalo četrdesetak uglednih profesora i studenata s ova četiri sveučilišta, stvarajući na taj način svojevrsni intelektualni izvor ideja kao podlogu za daljnje diskusije i analize o glavnim temama ljetne škole: digitalna transformacija, digitalni izazovi i budućnost te javne politike u post-pandemijskom svijetu.