13.09.2023

Peta međunarodna ljetna škola "Digital Transformation and Public Policies in the Post-pandemic World" na FPZG-u

Peta međunarodna ljetna škola

Združena međunarodna ljetna škola pod naslovom "Digital Transformation and Public Policies in the Post-pandemic World" jučer je započela svečanim otvaranjem na Fakultetu političkih znanosti Sveučilišta u Zagrebu. Projekt međunarodne ljetne škole već pet godina okuplja znanstvenike i stručnjake iz Hrvatske i Indonezije, a proizvod je suradnje više sveučilišta među kojima su Sveučilište u Zagrebu, Sveučilište Warmadewa, Sveučilište Lampung i Sveučilište VERN. Na svečanom su otvaranju uvodne govore održali Tomislav Josip Mlinarić i Jurica Pavičić, prorektori Sveučilišta u Zagrebu, Vlatko Cvrtila, rektor Sveučilišta VERN, Ida Nurhaida, dekan Sveučilišta Lampung, I Wayan Mirta, dekanica Sveučilišta Warmadewa, Đana Luša, prodekanica na Fakultetu političkih znanosti, Holger Haibach, direktor ureda Konrad-Adenauer-Stiftung u Hrvatskoj, Njezina Ekscelencija Suwartini Wirta, veleposlanica Republike Indonezije u Republici Hrvatskoj, Njegova ekselencija Nebojša Koharović, veleposlanik Republike Hrvatske u Republici Indoneziji te Gordan Grlić Radman, ministar vanjskih i europskih poslova RH. Nakon otvaranja, profesorica Marijana Grbeša Zenzerović je održala pozvano predavanje o prepoznatljivosti Hrvatske. Potom su uslijedila izlaganja sudionika ljetne škole iz Indonezije i Hrvatske, a program ljetne škole nastavlja se idući dana na Fakultetu političkih znanosti i u prostorijama Sveučilišta VERN.