IN MEMORIAM DARKO VIZEK (1939-2023)

Darko Vizek, Redatelj (1939). Diplomirao na Fakultetu političkih znanosti u Zagrebu. Na TVZ-u 1966–2000. Režirao brojne dječje, obrazovne, dokumentarne i informativne emisije i serije (Mendin program, Škrinjica koja priča, Mornar na triciklu, Laku noć, djeco, Patuljci pojma imaju, Pola ure kulture). Redateljski osmislio prvu seriju emisija Nedjeljno popodne. Najveći redateljski prinos ostvario u Informativnom programu (Panorama, Spektar, Turizam, Noćni brzoglas, Otvoreno, Forum, U krupnom planu, Teme i dileme, TV parlament). Realizirao prvi Dnevnik TVZ-a 8. X. 1968. Jedan od prvih redatelja koji se specijalizirao za produkciju emisija uživo (informativne emisije, studijski razgovori, izravni prijenosi važnih događaja). Režirao je prijenose većega dijela bitnih događaja u stvaranju samostalne Hrvatske i dvaju posjeta Ivana Pavla II. Hrvatskoj. Nakon umirovljenja 2002. sudjelovao u pokretanju i instalaciji TV studija na Fakultetu političkih znanosti, gdje je do 2010. radio kao voditelj tv studija i mentor.