Inkluzivno visoko obrazovanje: istraživanje, nastava i podrška studentima

Poštovane i drage kolegice i kolege,

s velikim zadovoljstvom vam dostavljamo poziv i program za trodnevnu UNIC školu izrazite raznolikosti koja će se održati od 10.-12. svibnja 2023. na Pravnom fakultetu u Zagrebu, Trg Republike Hrvatske 3.

Tema Škole izrazite raznolikosti su izazovi i najbolje prakse u provođenju društveno angažiranog istraživanja i potpora studentima s invaliditetom. Ova aktivnost provodi se u okviru radnog paketa Akademija izrazite raznolikosti UNIC projekta. Škola izrazite raznolikosti (Superdiversity school) je trodnevna edukacija nastavnika/znanstvenika, administrativnog osoblja i studenata s ciljem kreiranja praksi i smjernica za transformiranje prakse uključivanja (inkluzivnosti) na UNIC-ovim partnerskim sveučilištima. Na temelju iskustava šest takvih škola, od kojih svaku organizira drugo partnersko sveučilište, objavit će se Smjernice za izrazito raznoliku učionicu u kojima će se utvrditi širok spektar konkretnih praksi kako pripremiti sveučilišta za sadašnjost i budućnost izrazite raznolikosti u Europi. Smjernice će uključiti prakse interakcije u nastavi usmjerene na izrazitu raznolikost, promoviranje interkulturalnih vještina studenata, nastavnog i nenastavnog osoblja te istraživača, istraživanja o izrazitoj raznolikosti, predstavljanje izrazite raznolikosti u brendiranju sveučilišta te studentskoj zajednici i slično.

Sveučilište u Zagrebu poziva zainteresirano nastavno i nenastavno osoblje, studente i istraživače da sudjeluju na UNIC školi te daju svoj doprinos razvoju prakse interakcije u nastavi usmjerene na izrazitu raznolikost.

Prijava: Osigurajte svoje mjesto na UNIC školi prijavom na poveznicu. Broj sudionika je ograničen, a prijave se primaju do popune slobodnih mjesta.