Gostujuće predavanje - Prioriteti švedskog predsjedanja Vijećem Europske

Povodom švedskog preuzimanja predsjedanja Vijećem Europske unije 1. siječnja 2023., u srijedu 25. siječnja u 10:15 u dvorani A veleposlanica Švedske, Nj.E. Diana Madunic održat će predavanje Prioriteti švedskog predsjedanja Vijećem Europske unije. Pozivamo sve zaniteresirane da se pridruže predavanju.

Prioriteti švedskog predsjedanja Vijećem Europske unije

Diana Madunic, veleposlanica Švedske u Republici Hrvatskoj, na dužnost je stupila 7. rujna 2018.
Prije dolaska u Zagreb, Diana Madunic bila je veleposlanica za područje korporativne društvene odgovornosti u Ministarstvu vanjskih poslova Švedske. Njezina zadaća bila je razvijati nove politike za održivo poslovanje, pružati podršku razvoju korporativne društvene odgovornosti te promovirati i poticati etičke i održive prakse u švedskim i međunarodnim tvrtkama.

Tijekom svoje karijere, veleposlanica Madunic bila je i voditeljica Odjela za vanjske poslove i EU u Ureda premijera, uključujući i razdoblje švedskog predsjedanja Europskom Unijom 2009. Diana Madunic obnašala je i dužnost savjetnika (“Antici”) u najvećem predstavništvu Švedske u inozemstvu - stalnom predstavništvu Švedske pri Europskoj komisiji u Briselu, a radila je i na poziciji koordinatora političkog direktora Kabineta ministra za vanjske poslove.

Veleposlanica Madunic diplomirala je političke znanosti na Sveučilištu Gothenburg i javno međunarodno pravo s fokusom na ljudska prava na Åbo Akademi sveučilišta u Finskoj.  Diana Madunic govori švedski i engleski jezik, a služi se i španjolskim, francuskim i hrvatskim jezikom.

Diana Madunic, the Ambassador of Sweden to the Republic of Croatia, took office on 7th September 2018.
Before her posting in Zagreb Diana Madunic worked as Ambassador-at-large for Corporate Social Responsibility (CSR) at the Ministry for Foreign Affairs in Stockholm. She developed the Government’s new and more ambitious policy on sustainable business, and supported the development of corporate social responsibility, including ethical and sustainable business practices, among Swedish and international companies.

Before that Ambassador Madunic was the Head of the Foreign Affairs and EU Department at the Prime Minister’s Office including during the Swedish EU Presidency in 2009. During her carrier Ambassador Madunic also served as Counsellor (“Antici”) at Sweden's largest mission abroad - the Representation of Sweden to the EU in Brussels, and as coordinator to the Political Director at the Cabinet of the Ministry for Foreign Affairs.

She has a degree in Political Science from the University of Gothenburg and of Public International Law with focus on human rights from the Åbo Akademi University in Finland. She is fluent in Swedish and English, and uses French, Spanish, and Croatian.