4. konferencija UNESCO-ove katedre “Schengen and European Borders”.

UNESCO-ova katedra za slobodno kretanje osoba, migracije i interkulturalni dijalog, koja djeluje u okviru Katedre za europsko javno pravo Pravnog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu i koju vodi prof. dr. sc. Iris Goldner Lang, dana 9. prosinca - istog dana kada se očekuje odluka Vijeća ministara o članstvu Republike Hrvatske u Schengenu - organizira 4. konferenciju UNESCO-ove katedre “Schengen and European Borders”.

Program konferencije dostupan je na poveznici

Konferencija će se održati u hibridnom obliku:
- uživo u zgradi Pravnog fakulteta u Ćirilometodskoj 4, dvorana VII (2. kat)
- putem Zooma

Za sudjelovanje na konferenciji potrebna je registracija na poveznici - registracija je obvezna i za sudjelovanje uživo i online.

Konferencija će okupiti neke od vodećih europskih znanstvenika koji će raspravljati o nizu aktualnih tema kao što je prijedlog izmjena Schengenskog zakonika, nadzor vanjskih granica EU-a, poštivanje temeljnih prava na granicama, primjena umjetne inteligencije i modernih tehnologija, zatvaranje granica i uvođenje graničnih kontrola unutar Schengena i o nizu drugih zanimljivih tema.