28.06.2022

19. Šipanska ljetna škola pod nazivom

U Dubrovniku se od 24. do 28. lipnja 2022. održala 19. Šipanska ljetna škola pod nazivom "The EU in the Complex Geostrategic Enviroment" u organizaciji zaklade Hanns Seidel i Instituta za razvoj međunarodnih odnosa u suradnji sa Fakultutetom političkih znanosti.

Uz sveukupno 25 polaznika, osim studenata Fakulteta političkih znanosti seminarima su sudjelovali i studenti iz raznih područja društvenih znanosti sa preddiplomskih, diplomskih i doktorskih studija. U četri dana održano je 11 predavanja relevantnih predavača iz diplomatskog miljea sa različitih strana europe. Između ostalog neki od predavača bili su prodekanica i profesorica Đana Luša, bivši Ministar vanjskih poslova Davor Ivo Stier te Sandro Knezović iz instituta za razvoj i međunarodne odnose. Jedno od predavanja održali su naši studenti Antonija Miličić, Karla Žeželić i Ante Zrile. Osim predavanja studenti su sudjelovali u raznim radionicama poput trodnevne simulirane sjednice NATO-a, diplomatskog Tresaure Hunta i Pub Quiza. Osim inspirativnih predavnja i zanimljivog zabavnog sadržaja naši studenti sa sobom nose korisna znanja iz područja diplomacija i nezaboravna iskustva sa još jedne ljetne diplomatske škole.