Fakultet političkih znanosti organizirao dan edukacije o klimatskim promjenama

Povodom obilježavanja Dana planeta Zemlje, u petak 22. travnja 2022., na Fakultetu političkih znanosti, u partnerstvu s Veleposlanstvom Republike Francuske u Hrvatskoj i udrugom Tatavaka, prvi put je na jednoj sastavnici sveučilišta u Hrvatskoj organiziran dan edukacije o klimatskim promjenama. U sklopu događanja za studente politologije i novinarstva organizirana je radionica „Klimatski kolaž“ posvećena uzrocima i posljedicama klimatskih promjena te ulozi i odgovornosti građana u borbi protiv klimatskih promjena. Riječ je o znanstveno utemeljenoj radionici koju je osmislila francuska organizacija Climate Fresk, a koju je već prošlo više od 350 tisuća ljudi u preko 50 zemalja širom svijeta. Nakon radionice upriličen je razgovor studenata s predsjednikom Vlade Republike Hrvatske Andrejom Plenkovićem o ulozi obrazovanja u oblikovanju odgovora na generacijski izazov klimatske krize.

U svome obraćanju, dekan Fakulteta političkih znanosti, Andrija Henjak, izrazio je nadu će ovo događanje dati poticaj za organizaciju sličnih događanja na ostalim fakultetima širom Hrvatske, uz daljnje jačanje međusektorskog partnerstva i otvorenog dijaloga kao preduvjeta za djelotvoran odgovor na izazove koje nose klimatske promjene.